I. ŽNL BJELOVARSKO-BILOGORSKA – 13. KOLO

NK ČAZMA PRVA, NK SLOGA POBIJEDILA NK BILOGORAC U POSLJEDNJEM KOLU

Od sedam odigranih utakmica četiri su završile pobjedom gostiju, a u tri su domaći uspjeli ostvariti pobjedu

Ovaj vikend odigrane su utakmice 13. kola I. ŽNL BBŽ., posljednjeg u jesenskom dijelu natjecanja. Od sedam odigranih utakmica četiri su završile pobjedom domaćih, a u tri su gosti uspjeli ostvariti pobjedu.

Prvo mjesto na tablici zauzela je NK Čazma, dok je drugi NK Rovišće, a treći NK Omladinac. Josip Markešić iz NK Rovišća postigao je najviše golova njih 25, iza njega su Boris Drlja iz NK Omladinac s 15 pogodaka te Ivan Plantek iz NK Hajduk koji je 13 puta tresao protivničku mrežu. Jedini autogol je postigao Tomislav Varat iz NK Daruvar. Cijelu listu strijelaca pogledajte na kraju članka.

NK Kamen ugostio je u Siraču NK Lastu koja ih je nakon 90 minuta igre pobijedila s 1:3.  Gosti su došli u vodstvo već u prvoj minuti pogotkom Marka Hrebaka koji je stresao mrežu domaćih i u 37. minuti. Perica Augustinović pogađa za goste u 41. minuti. Četiri minuta poslije, u 45 minuti, za domaće pogađa Antonio Fogl.

NK Tomislav ugostio je u Bereku NK Garić iz Garešnice. Nakon 90 minuta igre domaći su izgubili s rezultatom 3:4. Prvi gol za domaće postiže Renato Kesić već u sedmoj minuti. U 17. minuti Božidar Vezmar trese mrežu domaćih i izjednačava rezultat. Minutu poslije, u 18. minuti, Saša Šostarić postiže gol za domaće koji prelaze ponovo u vodstvo. Nakon njega, za domaće ponovo pogađa Renato Kesić u 43. minuti. Pet minuta poslije, u 48. minuti, za goste ponovo pogađa Božidar Vezmar, a nakon njega rezultat izjednačuje Leo Brajković. Pobjednički gol, njegov treći na utakmici, za goste pogađa Božidar Vezmar u 74. minuti.

NK Zdenka ugostila je u Velikim Zdencima NK Rovišće te nakon 90 minuta igre izgubila 1:2. Prvi gol za goste postigao je u 51. minuti Josip Markešić, a desetak minuta poslije, u 62. minuti, ponovo je stresao mrežu domaćih. Ivan Kubišta u 78. minuti postiže gol za domaće.

NK Sloga ugostila je u Bjelovaru NK Bilogorac iz Velikog Trojstva te ih uspjela pobijediti 3:2. Gosti su došli u vodstvo pogotkom Nenada Jasika u 13. minuti. Domaći su uzvratili, relativno brzo, golom Ivice Aušpergera u 24. minuti. Golom Tomislava Biljana gosti ponovo dolaze u vodstvu u 48. minuti. Samo minutu kasnije, domaći ponovo izjednačavaju rezultat pogotkom Brune Popovića. U 71. minuti Andrej Polančec pogađa za pobjedu domaćih. Na fotografijama pogledajte kako se igralo i navijalo u Bjelovaru.

NK Bilo ugostio je u Velikoj Pisanici NK Hajduk iz Hercegovca te upisao još jedan poraz, nakon 90 minuta igre utakmica je završila 0:1. Jedini gol na utakmici, i to za goste, postigao je Ivan Plantek u 33. minuti.

NK Dinamo ugostio je u Predavcu NK Daruvar te ih pobijedio 5:2.  Božidar Vranić trese mrežu gostiju u 16. minuti, a golijadu nastavljaju Seba Jaković u 20. minuti, Anton Gaši u 26. minuti i Dejan Drenovac u 40. minuti. Prvi pogodak za goste postiže Marko Bublić u 45. minuti. Mrežu gostiju uspijeva stresti s pogotkom ponovo Seba Jaković u 59. minuti. Posljednji pogodak za goste postiže Fran Res u 63. minuti.

NK Čazma ugostila je NK Omladinac iz Čurlovca te pobjedom od 3:0 osigurala prvo mjesto u jesenskom dijelu natjecanja. Marko Želimorski u osmoj minuti postiže prvi gol za domaće, nakon njega u 10. minuti mrežu gostiju trese Filip Matešin te za konačni rezultat pogađa Josip Stjepanović u 79. minuti.