• Default font size
  • Decrease font size

STOLNOTENISKI KLUB »ROI« NA 2. TURNIRU HSTS-A TROFEJ RENO VINEK U LJUBEŠČICI

IVANA GRGIĆ UŠLA U FINALE TURNIRA

STK »ROI« nastupao je u tri kategorije sa svoje tri predstavnice: Ivana Grgić, Antonia Hodalić i Rea Ban

E-mail Ispis PDF

LJUBEŠČICA Stolnoteniski klub »ROI«  protekli je vikend bio u Ljubeščici gdje je odigran 2. turnir HSTS-a,  Trofej Reno Vinek. Tijekom vikenda na turniru je nastupilo 387 igrača i igračica iz 54 hrvatska kluba, a igralo se na 12 stolova u osam pojedinačnih kategorija. STK »ROI« nastupao je u tri kategorije sa svoje tri predstavnice: Ivana Grgić, Antonia Hodalić i Rea Ban. Kako djevojčice završavaju pripreme i još nisu realno bile spremne za turnir nisu ni očekivanja bila velika, trener Marinko Ban od njih je tražio samo da igraju ono što rade na treninzima i da se bore bez straha. A rezultat? Eventualni prolasci grupe od mlađih curica te od Ivane još jedno, dva kola više. Potajna želja trenera Bana bilo je eventualno Ivanin ulazak u polufinale.

Subota, prvi dan natjecanja, Antonia i Rea nastupaju u svojoj kategoriji, najmlađe kadetkinje, gdje Antonia, rezutatom od dvije pobjede i jednim  porazom glatko prolazi grupu, a u idućem kolu oprašta se od natjecanja porazom od šeste nositeljice Zare Ilić, iz Samobora, koja kasnije izlazi kao pobjednica te kategorije. Rea Ban ovaj put s rezultatom od dva  poraza i jednom pobjedom ne uspijeva osigurati prolaz dalje, no treba istaknuti da je igrala dobro i da je po set uzela Ivoni Štrigi koja je trenutno treća na rang listi te mladostašici Hanni Lončarević koja je trenutno trinaesta, i pokazala im da nije lak protivnik, već na idućem turniru mečevi budu još teži i zanimljiviji. Ivana je prvi dan igrala u starijoj kategoriji, u kadetkinjama, jednim porazom i jednom pobjedom prolazi grupu no kasnije gubi od Pavlović Andree kasnije pobjednice u toj kategoriji.

U nedjelju sve tri nastupaju u istoj kategoriji, mlađe kadetkinje. Rea i dalje muku muči sa ždrijebom pa tako opet dobiva poprilično jake suparnice i s korektnom igrom, ali bez pobjede završava natjecanje u starijoj kategoriji. Antonija i u starijoj kategoriji uspijeva izboriti prolaz grupe ali u nastavku za protivnicu dobiva Čočaj Sofiju koja je 17 na toj rang listi i nažalost gubi nesretno 3-1 ali je isto ostavila odličan dojam za stolom i starija Sofija je imala tešku muku sa našom stolnotenisačicom.

I šećer za kraj – u istoj kategoriji mlađe kadetkinje Ivana Grgić kreće glatkim prolazom grupe s tri pobjede, zatim igra još dva meča iz kojih izlazi kao pobjednica, a onda nakon teške drame protiv druge nositeljice Bulić Petre ostvaruje svoj najbolji rezultat ove sezone i plasira se u finale turnira. Treba spomenuti kako su svi koji su ostali u dvorani gledali polufinalni meč i istog su mišljenja da je to bio prekrasan stolni tenis. Naime pobjednica je bila neizvjesna do samoga kraja. U jednom trenu Ivana je imala meč u svojim rukama, vodila je 2-1 u setovima, ali u 4.setu nije iskoristila 4 meč lopte, pa Petra uspjeva izboriti 2:2. Nakon toga peti set je krenuo loše, gubili smo 1-5, no Ivana se vrača u meč i odnosi pobjedu rezultatom 15-13 u petom setu. I na HSTS stranicama možete pročitati da je Ivana bila bolja u polufinalnom meču punom preokreta. Poprilično izmorena ulazi u finalni meč protiv Sušac Sare koja je bila bolja i zasluženo odnosi prvo mjesto. Trener Ban zadovoljan je igrom svojih igračica i njihovim pristupom igri, ali još uvijek ima mjesta napretku i još boljim rezultatima.

Ažurirano ( Ponedjeljak, 20 Siječanj 2014 20:27 )