• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Medicinsku školu Bjelovar posjetili učenici IV. osnovne škole Bjelovar

Učenicima je predavač stručnih predmeta Kristijan Štulina pokazao kabinet zdravstvene njege gdje učenici škole provode vježbe iz predmeta zdravstvena njega

E-mail Ispis PDF

BJELOVAR Kao i svake godine i ove su nas posjetili učenici 4. osnovne škole zainteresirani za zanimanja u našoj školi.

Ove godine Medicinska škola Bjelovar upisuje dva razredna odjela zanimanja medicinska sestra opće njege – medicinski tehničar opće njege, jedan razred dentalnih tehničara i jedan razredni odjel zdravstveno-laboratorijskog tehničara.

Desetak učenika došlo je u pratnji svoje školske psihologinje Romane Bićan. Učenicima je predavač  stručnih predmeta Kristijan Štulina pokazao kabinet zdravstvene njege gdje učenici naše škole zanimanja medicinska sestra opće njege, medicinski tehničar opće njege, provode  vježbe iz predmeta zdravstvena njega.

U zubotehničkom laboratoriju učenici su se upoznali pomoću naše učenice maturantice Maje Žabjačan s vježbama koje učenici rade u laboratoriju, vidjeli su sredstva za rad i gotove protetske radove. Čuli su i koje predmete dentalni tehničari slušaju kroz četverogodišnje školovanje.

U kemijskom laboratoriju ih je dočekala  Senka Čale, predavačica vježbi i stručnih predmeta te učenici 4.c razreda zanimanja zdravstveno- laboratorijski tehničar, a učenik 4. C razreda Matej Ambrozić proveo ih je kroz laboratorij, objasnio im čemu služe određeni materijali, što se radi u laboratoriju, koje stručne predmete slušaju i kako se pripremaju za državnu maturu.

Ažurirano ( Četvrtak, 12 Svibanj 2016 20:02 )