NA DVODNEVNOM POJEDINAČNOM PRVENSTVU HALS-a

ATLETIČARI I ATLETIČARKE AK BJELOVAR OSVOJILI 16 MEDALJA

U ekipnom poretku muški su osvojili 1. mjesto a žene 3. mjesto dok je mlađim juniorkama pripalo 3. mjesto

VRAŽDIN Na stadionu Sloboda u Varaždinu, proteklog vikenda održano je dvodnevno pojedinačno prvenstvo HALS-a. Prvi dan startali su najmlađi uzrasti: limači i limačice te mlađi kadeti kadetkinje njih 251 iz 18 atletskih klubova. Drugi dan startali su stariji kadeti i kadetkinje, mlađi  juniori i juniorke te stariji juniori i juniorke, seniori i seniorke njih 216 iz 20 atletskih klubova. Ovako brojni natjecatelji bili su nagrađeni prekrasnim vremenom, što je na kraju sezone u  listopadu mjesecu bilo veliko zadovoljstvo. Atletska borilišta domaćina AK Sloboda Varaždin bila su ugodno gostoljubljiva. Bio je to ujedno i kraj 39. atletske sezone  Hrvatske atletske lige sjever za 2014. godinu. Iz redova AK Bjelovar prvog dana najuspješniji je bio  Jurica Kovačić mlađi kadet, od nedavno državni rekorder na 80 m prepone. I ovaj puta dokazao je da se razvija u vrsnog preponaša osvojivši  1. mjesto na 200 m pr. Dora Dent, mlađa kadetkinja iz natjecanja u natjecanje potvrđuje svoj talent. Osvojila je 4. mjesto na 60 i 300 metara.  Najuspješnija limačica bil je Mia Rakoci sa osvojenim 4. mjesto na 60 m.

Drugog dana Jurica Kovačić još jednom potvrđuje svoje kvalitete preponaškog trčanja. Sada u konkurenciji starijih kadeta na 300 m prepone osvaja drugo mjesto i srebrnu medalju sa  45,06. što je njegov osobni rekord.

Ostali rezultati – STARIJI KADETI: 600 m 6. mj. Dorian Pažin i 7. mj. Ozana Ivanćan. MLAĐE JUNIORKE: koplje 3. mj. Marinela Roher. ST. JUNIORI  disk 2. mj. Jan Jelinek 36,71 m, kladivo  2. mj. Jan Jelinek 31,24 m. SENIORKE: 200 m 2. mj. Ivana Muić. 400 m pr. 1. mj. Marija Beljan, 2. mj. Amalka Palijan, troskok 3. mj. Ivana Muić, švedska štrafeta 1. mj. AK Bjelovar u sastavu Amalka Palijan, Maja Muić, Ivana Jelić Balta i Ivana Muić. SENIORI: 200 m 3. mj. Fabio Pažin, 400 m pr. 2. j. Armin Mašinović, dalj 1. mj. Josip Zrinšćak, 3. mj Armin Mašinović,  disk 2.mj. Josip Slivar 35,41 m, švedska štafeta 3. mj. AK Bjelovar u sastavu: Gordan Klasić, Josip Zrinšćak, Armin Mašinović i Fabio Pažin.

Atletičari i atletičarke AK Bjelovar ukupno su osvojili 16 medalja: 5. zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih.

U ekipnom poretku muški su osvojili 1. mjesto a žene 3. mjesto dok je mlađim juniorkama pripalo 3. mjesto. Tradicija dobrih rezultata za AK Bjelovar i dalje traje bez obzira što svake sezone klub ostaje bez atletičara i atletičarki koji napuštaju aktivan natjecateljski trening, zbog obaveza na daljnjem studijskom školovanju.

Ažurirano ( Ponedjeljak, 13 Listopad 2014 17:02 )