SENIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE U TAEKWONDOU

BJELOVARČANI NA POSTOLJU: Vedran Golec prvak, a Luka Horvat viceprvak države

Bjelovarski »Jastrebovi« ostvarili su zapažene rezultate na seniorskom prvenstvu Hrvatske

RUGVICA Seniorsko prvenstvo Hrvatske u taekwondou održano je ovaj vikend u Rugvici.  Na njemu su u ekipi zagrebačkog taekwondo kluba Jastreb nastupili i Bjelovarčani Vedran Golec i Luka Horvat.

Olimpijski kandidat Vedran Golec očekivano je i bez konkurencije u Hrvatskoj osvojio prvo mjesto pobijedivši u dvije borbe. Time se i ove godine okitio titulom prvaka države.

Luka Horvat bio je drugi nositelj u svojoj kategoriji. Prvu borbu je pobijedio prekidom pri rezultatu 19:7 borca iz zagrebačke Dubrave. A u finalu ga je čekao aktualni prvak Hrvatske Dinko Šegedin iz korčulanske Fortece. Neizvjesne tri runde donijele su konačni rezultat 12:12 te se pristupilo borbi na zlatni bod gdje je Šegedin imao više sreće i pobjedio, te se Horvat mora zadovoljiti naslovom viceprvaka države.

Napomenimo i da je njihov klub TKDK »Jastreb« osvojio sveukupno 2. mjesto.

Natjecatelje je vodio njihov trener Dejan Mesarov.

Ažurirano ( Ponedjeljak, 27 Travanj 2015 09:52 )