BICIKLISTIČKOM UTRKOM »TEREZIJANER CROSS COUNTRY ELIMINATOR« NA LIVADI POKRAJ BJELOVARSKOG BAZENA POČELA 20. TEREZIJANA

Na Levijevom brijegu Jura Segin i Emma Horvat drugi, a Ena Horvat i Jana Segin treće

Start i cilj su na jednom mjestu, pa je utrka bila izuzetno atraktivna za gledatelje, jer se s jednog mjesta može vidjeti gotovo cijela staza

BJELOVAR Biciklističkom utrkom »Terezijaner Cross Country Eliminator«, koja je održana jučer, 6. lipnja, na livadi, pokraj bjelovarskog bazena, poznatoj kao Levijev brijeg, počela je 20. Terezijana.

Start i cilj su na jednom mjestu, pa je utrka, na koju su došli natjecatelji iz cijele Hrvatske, bila izuzetno atraktivna za gledatelje, jer se s jednog mjesta može vidjeti gotovo cijela staza.

Zanimljivost je u tome da vozači koji prođu kvalifikacijsko mjerenje voze glavnu utrku u kojoj se natječu u grupama od po četiri vozača koji istovremeno startaju, dok u daljnje natjecanje prolaze prva dvojica. Tako se sistemom eliminacije dolazi do pobjednika. Staza je dužine oko 1000 m, začinjena dodatnim otežavajućim elementima kako bi gledatelji mogli što više uživati u vozačkim vještinama natjecatelja.

U kategoriji juniorki prva tri mjesta osvojile su: Ema Filipović, Jana Filipović i Jana Segin

U kategoriji juniori prva tri mjesta osvojili su: Matej Žgalin, Timotej Kocen i Marko Vujević.

U kategoriji seniorki prva tri mjesta su osvojile: Jasmina Jambrović, Emma Horvat i Ena Horvat.

U kategoriji seniori prva tri mjesta osvojili su: Zvonimir Pokupec, Jura Segin i Matija Meštrić.

Tri prvoplasirana natjecatelja, odnosno natjecateljice po kategorijama dobivaju medalje, dok su novčane nagrade dobili prvih pet plasiranih za svaku od kategorija i to:

Seniori, seniorke: 1. – 1000 kn, 2. – 700 kn, 3. – 500 kn, 4. – 300 kn i 5. – 200 kn

Juniori, juniorke: 1. – 700 kn, 2. – 500 kn, 3. – 350 kn, 4. – 250 kn i 5. – 150 kn

Ažurirano ( Nedjelja, 07 Lipanj 2015 11:33 )