AK BJELOVAR NA POJEDINAČNOM ATLETSKOM PRVENSTVU HRVATSKE ZA MLAĐE I STARIJE KADETE I KADETKINJE

Bjelovarčan Jurica Kovačić brončani u Zagrebu

Marija Beljan polučila je odličan rezultat u disciplini 300 m pr. zauzela je 5. mjesto u vremenu 49,73 a u finalu na 100 m pr. 7. mjesto u vremenu 16,73. Svoju dobru formu pokazale su Dora Dent i Nina Draclin koje su postavile osobne rekorde u pravo vrijeme na pravom mjestu na 100 m 13,68 i 13,81 i na 300 m 44,60 i 45,56

ZAGREB Proteklog vikenda na sportskim terenima Mladost na Savi, u Zagrebu, održano je pojedinačno atletsko prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Prijavio se rekordni broj sudionika 560 iz 39 atletskih klubova. Domaćin natjecanja bio je AK Agram i Dinamo – Zrinjevac iz Zagreba. Postignuto je nekoliko državnih rekorda, što govori o velikom napretku u mlađim kategorijama.

Prvog dana natjecanje  pokvarila je kiša i hladno vrijeme, jedino što se može staviti primjedba na natjecanje da je dugo trajalo od  14 do 21 sat što je opterećenje za natjecatelje, atletske suce i trenere. Natjecanje treba organizirati posebno za mlađe kadete i kadetkinje a posebno za starije kadete i kadetkinje. AK Bjelovar imao je na ovom prvenstvo kadeta Juricu Kovačića  koji je bio uspješan u disciplini 100 m prepone u finalu nakon uzbudljivog finiša izbori je 3. mjesto i osvojio brončanu medalju u vremenu 15,21 na 300 m pr. istrčao je osobni rekord  u vremenu 44,02 i zauzeo 7. mjesto.

Marija Beljan polučila je odličan rezultat u disciplini 300 m pr. zauzela je 5. mjesto u vremenu 49,73 a u finalu na 100 m pr. 7. mjesto u vremenu 16,73. Svoju dobru formu pokazale su Dora Dent i Nina Draclin koje su postavile osobne rekorde u pravo vrijeme na pravom mjestu na 100 m 13,68 i 13,81  i na 300 m 44,60 i 45,56.

Dobar rezultat ostvarile su kadetkinje u štafetama  4 x 300 m 5.mjesto AK Bjelovar u vremenu 2:58,80 i u štafeti 4 x 100 m 53,31  6. mj. AK Bjelovar u sastavu: Marija Perić, Dora Dent, Marija Beljan, Nina Draclin.

Ažurirano ( Četvrtak, 25 Lipanj 2015 10:28 )