U FINALNOJ I POLUFINALNOJ BORBI MLADI HORVAT IZBACIO JE PRVOG I DRUGOG NOSITELJA KATEGORIJE

Bjelovarski tekvandoaš Luka prvi i u Ukrajini

UKRAJINA Bjelovarski tekvandoaš Luka Horvat, član zagrebačko taekwondo kluba »Jastreb« ostvario je još jedan veliki uspjeh u svojoj karijeri. Nakon prošlotjednog osvajanja titule prvaka na seniorskom prvenstvu Hrvatske, dvadesetogodišnji Horvat nastupio je i u Ukrajini u Lvivu na elitnom turniru G1 statusa »Ukraine Open Cup 2016« u kategoriji do 80 kilograma i ponovo se popeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

U finalu se Luka Horvat borio s Talijanom Cristianom Clementijem (49. borac svijeta po WTF ljestvici) koji je bio postavljen kao drugi nositelj i pobijedio ga rezultatom 10:7.

Polufinalna borba bila je neizvjesna i tek u borbi na zlatni bod, udarcem u glavu, izbacio je domaćeg predstavnika, prvog nositelja kategorije do 80 kg, Sergeja Chaiku.

Chaika je inače 37. borac na ljestvici svjetske taekwondo federacije.

U pretkolu se borio protiv 27-godišnjeg Ukrajinca Hačatura Pogostjana kojega je pobijedio rezultatom  7:3.

Nastupio je u sastavu Hrvatske selekcije pod trenerskom palicom Dinka Koštića.

Ažurirano ( Nedjelja, 27 Ožujak 2016 06:33 )