III. HNL-SJEVER – 19. KOLO

ZA AKTUALNOG PRVAKA MLADOST IZ ŽDRALOVA NEMA ODMORA

U pet dana Mladost je morala tako odigrati čak tri utakmice i bez obzira na široku lepezu kvalitetnih igrača, osjetio se umor na onoj zadnjoj, prvenstvenoj, na Brdu.

MLADOST (Ž) – IVANČICA 2:1

Ždralovi – Igralište Mladosti na Brdu, gledatelja 100, sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica) 7,5, pomoćnici: Sanja Rođak- Karšić (Podravske Sesvete) i Denis Gregurina (Koprivnica), delegat: Božidar Vrbaslija (Slatina), strijelci: 1:0 Kozić (24), 1:1 Božak (71), 2:1 Pleić (81).

MLADOST (Ž): Gavranović 6, Vlašić 6 (od 46. Šola 6), Pavić 6,5, Pleić 7, Vrbanić 7,5, Pušić 6,5, M. Bošnjak 7,5 (od 84. Katić-), Sučić 6, Kozić 7,5, Orač 6,5, Ostrman 6,5 (od 46. Renić 6). Trener: Nikola Papac 6,5.

IVANČICA: Ladić 6,5, Lazni 6, Biško 6, Božak 7, Bochl 6 (od 70. Kolarek-), Puclin 6,5, Kostanjevac 6, Lančić 6, Knez 6 (od 86. Peček), Priher 6,5, Škvarić 6. Trener: Damir Friščić 6,5.

Igrač utakmice: Matej Bošnjak.

Iznimno naporan tjedan bio je za aktualnog prvaka III. HNL- sjever i jesenskog prvaka Mladost iz Ždralova. Nakon odgođene utakmice sa Slatinom i novog termina u utorak, postrojba trenera Nikole Papca je lako apsolvirala Slatinu u Gostima i dva dana kasnije (četvrtak) na Brdu odigrala prijateljsku utakmicu sa prvoligašem Slaven Belupom iz Koprivnice a koja je, iz razumljivih razloga, izgubljena s 1:4. U pet dana Mladost je morala tako odigrati čak tri utakmice i bez obzira na široku lepezu kvalitetnih igrača, osjetio se umor na onoj zadnjoj, prvenstvenoj, na Brdu.

Vodeća Mladost je u susret sa Ivančicom ušla vidno umorna i bez motiva pa je i igra bila u skladu s tim. Mučili su se domaći veći dio utakmice, pokušavali što prije doći u vodstvo, a u tome uspijevaju u 24. minuti kada lucidni Matej Bošnjak iz kornera pronalazi Kozića koji rutinski pogađa mrežu. Nije to bio signal za sveopći napad na gol Ivančice i ništa se nije promijenilo na travnjaku osim što su domaći napadači bezopasno opsjedali mrežu Ladića. Kako je vrijeme odmicalo strepnja da jedan gol ne bude dosta obistinila se u 71. minuti kada najopasniji igrač Ivančice Božak sa 35 metara iz slobodnjaka pronalazi donji lijevi kut vratara Gavranovića. Na Brdu je nastala lagana panika jer osokoljeni gosti sve više prelaze centar i ugrožavaju razrijeđenu obranu Mladosti koja je sve dala u napad ne bi li nekako ugurala gol za pobjedu. Kada je službeni spiker javio da Međimurje gubi u Koprivnici, domaći iznalaze dodatnu energiju i u posljednjih desetak minuta opsjedaju prostor ispred Ladića, a bunker popušta u 81. minuti kada jednu točnu loptu s desne strane Plejić plasira u mrežu. Spretno i sretno Mladost je iščupala bodove protiv Ivančice u igri koja će se brzo zaboraviti. Znakovito je na kraju utakmice konstatirao trener domaćih Papac rekavši kako se naslovi i prvenstva osvajaju i kad ne igraš dobro u nekim utakmicama. A ova je bila upravo takova. Na kraju zadovoljstvo na Brdu bilo je dvostruko. Pobijedilo se u slaboj igri, a glavni konkurent za naslov Međimurje pokleknulo je u Koprivnici. Ždralovi sa pet bodova prednosti mirno mogu ići na teško gostovanje u Nedelišće.