III. HNL – SJEVER – 22. KOLO

MLADOSTAŠI POKORILI I KOTORIBU

Mladost je hrabro ušla u utakmicu i već u 29. minuti preko Mile Sučića povela, ali i nanizala kasnije još nekoliko pravih prigoda.

GRANČAR – MLADOST (Ž) 0:2

Kotoriba- Igralište u Sportskom parku, gledatelja 100, sudac: Ivan Koprić (Križevci), strijelci: 0:1 M. Sučić (29), 0:2 Pleić (38).

GRANIČAR: Jambres, Gorupić, Beliga, Matotek (osd 83. Latin), Kosec, Lončar (od 64. Hertelendi), Kos, Nađ, Kukec, Tilošanec (od 75. Horvat), Kučan.. Trener: Zoran Kastel.

MLADOST (Ž): Kakša, Kukec, Pavić, Pleić, Vrbanić, M. Bošnjak, Sučić, Kozić, Orač (od 86. Jasika), Šola, Ostrman (od 79. Renić). Trener: Nikola Papac.

Nakon možda i očekivanog poraza protiv Međimurja u Čakovcu u zaostalom 16. kolu, postrojbu trenera Papca čekalo je nimalo lakše gostovanje u Kotoribi gdje su nitko do sada nije okoristio bodovima. Iako sa nekoliko izostanaka zbog ozljeda, Mladost je hrabro ušla u utakmicu i već u 29. minuti preko Mile Sučića povela, ali i nanizala kasnije još nekoliko pravih prigoda. Sve opasnosti pred vratima Mladosti, a bile su rijetke, otklanjali su iskusni stoperi Kukec i Pavić. Potvrda pobjede došla je u 38. minuti kada Tomislav Pleić koji na asistenciju Bošnjaka lukavo matira domaćeg vratara. U nastavku ništa se konkretnije nije promijenilo. Mladost je, usprkos igranju nekoliko poletaraca u sastavu, kontrolirala igru i do kraja sačuvala visoko vodstvo i pobjedu. U 23. kolu u subotu na Brdu će Mladost ugostiti ekipu Čakovca.

Ažurirano ( Utorak, 16 Travanj 2013 10:50 )