I. ŽNL BJELOVARSKO-BILOGORSKA – 15. KOLO

SAMO ZDENKA SLAVILA U GOSTIMA

Od sedam odigranih utakmica pet su završile pobjedom domaćih, a u jednoj su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok je jedna završena neriješenim rezultatom

Ovaj vikend odigrane su utakmice 15. kola I. ŽNL BBŽ. Od sedam odigranih utakmica pet  su završile pobjedom domaćih, a u jednoj su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok je jedna završena neriješenim rezultatom.

U Bereku je gostovala NK Lasta iz Gudovca te izgubila od domaćeg NK Tomislava 3:0. Prvi gol za domaće pošize Ranko Kesić u 32. minuti te trese mrežu gostiju još jednom u 58. minuti. Posljednji gol za domaće postiže Vedran Cvitković u 87. minuti te postavlja konačni rezultat 3:0.

U Siraču je gostovala NK Zdenka iz Velikih Zdenaca te jednina u ovom kolu uspjela pobijediti u gostima, domaći NK Kamen izgubio je s 1:3. Prvi pogodak za gostujuće postigao je Danko Cerovečki u devetoj minuti, a mrežu domaćih drugi puta stresao je u 22. minuti. Denis Bis pogađa za domaće u 70. minuti. Danko Cerovečki ponovo trese mrežu domaćih u 88. minuti i postavlja konačni rezultat 1:3.

U Garešnicu u goste je došla NK Sloga iz Bjelovar te doživjela još jedan poraz od domaćeg NK Garića s 2:0. Prvi gol za domaće postigao je Nikola Karanović u 53. minuti. Kapetan domaćih, Božidar Vezmar, trese mrežu gostujućih u 90. minuti te postiže konačni rezultat od 2:0.

U Rovišću je gostovao NK Bilo iz Velike Pisanice koji je domaći NK Rovišće pobijedio s 3:0. Prvi gol za domaće postiže igrač gostujućih Dinjar Josip autogolom već u trećoj minuti. Tomislav Pavličević trese mrežu gostujućih u 48. minut te u 65. minuti za konačni rezultat 3:0.

U Veliko Trojstvo u goste je došao NK Dinamo iz Predavca te nakon 90 minuta igre s domaćin NK Bilogorcem odigrao neriješeno 1:1. Gosti su došli u vodstvo tek u drugom poluvremenu zahvaljujući pogotku Filipa Ukalovića u 51. minuti. Deset minuta kasnije, pogotkom Ninoslava Šuvljeka u 61. prvoj minuti, domaći izjednačavaju te postavljaju konačni rezultat 1:1. Na fotografijama pogledajte kao se igralo i navijalo u Velikom Trojstvu.

U Hercegovcu gostovala je NK Čazma koja je poražena od domaćeg NK Hajduka 2:1. Već u 11. minuti u vodstvo dolaze gosti s pogotkom Marka Želimorskog. Domaći izjednačavaju pogotkom Marija Mlinarića u 35. minuti. Konačni rezultat 2:1 za pobjedu domaćih u 54. minuti postiže Ivan Stankić iz penala. Na videu pogledajte opširnije izvješće s ove utakmice.

U Daruvar u goste je došao NK Omladinac iz Čurlovca te se vratio kući poražen od domaćeg NK Daruvara s 2:0. Utakmica je bila neriješena sve do pred kraj. U 83. minuti pada prvi pogodak za domaće, mrežu gostujućih trese Fran Res, a nakon njega ponovo trese mrežu Ivan Vuković u 87. minuti za konačni rezultat od 2:0.

Na tablici je došlo do promjene, na prvo mjesto je zasjeo NK Rovišće,a na drugo NK Čazma, a na treće NK Garić. Josip Markešić iz NK Rovišća postigao je najviše golova njih 21, iza njega su Boris Drlja iz NK Omladinac s 15 pogodaka te Ivan Plantek iz NK Hajduk koji je 13 puta tresao protivničku mrežu. Tomislav Varat iz NK Daruvara nije više usamljen, na listi autogolova pridružio mu se Dinjar Josip iz NK Bilo. Cijelu listu strijelaca pogledajte na kraju članka.