I. ŽNL BJELOVARSKO-BILOGORSKA – 16. KOLO

GARIĆ PREGAZIO BILO U VELIKOJ PISANICI

Od sedam odigranih utakmica tri su završile pobjedom domaćih, a u dvije su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok su dvije završene neriješenim rezultatom

Ovaj vikend odigrane su utakmice 16. kola I. ŽNL BBŽ. Od sedam odigranih utakmica tri  su završile pobjedom domaćih, a u dvije su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok su dvije završene neriješenim rezultatom.

U Gudovac u goste je došao NK Daruvar koji se vratio u Daruvar s neriješenim rezultatom 2:2.   Prvi gol za domaću NK Lastu postiže Dino Horvat u 16. minuti. Izjednačavajući pogodak za goste postiže Ivan Vuković u 63. minuti. Fran Res trese mrežu domaćih u 74. minuti i dovodi goste u vodstvo. Četiri minute poslije, Ivica Matić pogotkom trese mrežu gostiju te izjednačava rezultat na konačnih 2:2.

Čurlovac je ugostio NK Hajduk iz Hercegovca koji je s domaćim NK Omladincem odigrao neriješeno 1:1. Gosti su poveli s pogotkom Ivana Čegeca u 41. minuti, a domaći su izjednačili, na početku drugog poluvremena, pogotkom Josipa Veljačića u 48. minuti.

U Čazmu u goste je došao NK Bilogorac koji se vratio doma poražen od domaće NK Čazme rezultatom 2:0. Prvi gol za domaće Luka Lamać u devetoj minuti. Berislav Ramljak trese mrežu gostujućih u 63. minuti i postavlja konačni rezultat 2:0.

Predavac je ugostio NK Rovišće koje je domaći NK Dinamo pobijedio s rezultatom 2:1. Gosti su poveli već u petoj minuti pogotkom Josipa Markešića. No, već u šestoj minuti domaći poravnavaju rezultat pogotkom Josipa Pašalije. Na početku drugog poluvremena, domaći ponovo dolaze u vodstvo pogotkom Pašalije u 47. minuti koji postavlja i konačni rezultat 2:1.

U Velikoj Pisanici u goste je došao NK Garić iz Garešnice te pobijedio domaći NK Bilo s 1:4. Prvi pogodak za goste ubilježio je Antonio Mihatović u osmoj minuti. Nakon njega, Valdimir Vaclavek s bijele točke u 30. minuti stresao je mrežu domaćih. Tresti mrežu domaćih nastavili su Nikola Karanović u 59. minuti i Vedran Zdjelar u 74. minuti. Domaći su uspjeli zatresti mrežu gostujućih tek u 90. minuti pogotkom Hrvaoja Kastlingera, koji je postavio konačni rezultat 1:4.

Bjelovar je ugostio NK Kamen iz Sirača koji se vratio doma pobijedivši domaću NK Slogu 2:3.  Gosti su uspjeli zatresti mrežu prvi put tek u 60. minuti pogotkom Nikole Marjanovića. U 67. minuti ponovo se trese mreža domaćih, krivac je Mario Bališ. Domaći uzvraćaju pogotkom Matije Grantvergera u 70. minuti. Mario Bališ opet trese mrežu domaćih u 73. minuti. Neven Juranić pogađa za domaće u 89. minuti te postavlja konačni rezultat 2:3.

U Velike Zdence u goste je došao NK Tomislav iz Bereka te se vratio doma s poražen rezultatom 2:0. Obadva gola za domaću NK Zdenku postigao je  Samir Šopalović, prvi u 70. minuti i drugi u 90. minuti. Na videu pogledajte opširnije izvješće s ove utakmice.

Na tablici je došlo do promjene, NK Čazma i NK Rovišće zamijenili su mjesta, na trećem mjestu je i dalje NK Garić. Josip Markešić iz NK Rovišća postigao je najviše golova njih 22, iza njega su Boris Drlja iz NK Omladinac s 15 pogodaka te Ivan Plantek iz NK Hajduk koji je 13 puta tresao protivničku mrežu. Tomislav Varat iz NK Daruvara nije više usamljen, na listi autogolova pridružio mu se Dinjar Josip iz NK Bilo. Cijelu listu strijelaca pogledajte na kraju članka.