I. ŽNL BJELOVARSKO-BILOGORSKA – 18. KOLO

HAJDUK U GUDOVCU PREGAZIO LASTU

Ovaj vikend odigrane su utakmice 18. kola I. ŽNL BBŽ. Od sedam odigranih utakmica dvije su završile pobjedom domaćih, a u tri su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok su dvije završene neriješenim rezultatom.

NK Daruvar je kod kuće odigrao odličnu utakmicu, gdje je u odličnoj utakmici svladao goste iz Velikog Trojstva sa 5:2. Golijadu je otvorio Ivan Vuković već u 15. minuti za vodstvo domaćina. NK Bilogorac se u 24. minuti vraća u igru pogotkom Ante Jeličića. Gosti su već u 33. minuti uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 1:2, a strijelac vodećeg pogotka bio je Marko Trstenjak. NK Daruvar u nastavak susreta ulazi znatno odlučniji. Prvo u 67. minuti pogotkom Dražena Dželajlija izjednačuju rezultat, da bi nakon toga uslijedio još jedan preokret kada Marko Bubić u 71. minuti pogađa za vodstvo NK Daruvara od 3:2. Do kraja susreta domaćini su još popravili rezultat. Strijelac prvog pogotka na susretu, Ivan Vuković ponovno je precizan u 80., te u 84. minuti za svoj hat-trick, te sigurnu pobjedu domaćina od 5:2.

Vodeća NK Čazma na svom je terenu ugostila trećeplasirani NK Garić iz Garešnice, te su podijelili bodove i osigurali još više neizvjesnosti u nastavku natjecanja. Za goste je susret počeo i više nego dobro. Već u 15. minuti dolaze do vodstva, a strijelac je kapetan gostiju Božidar Vezmar. Međutim, domaćini odlično otvaraju drugo poluvrijeme, te u 58. minuti preko Filipa Matešina uspijevaju zabiti izjednačujući gol za 1:1, te tako sačuvati vodeću poziciju.

NK Čazma je ostala vodeća zahvaljujući izvrsnoj predstavi NK Omladinca iz Ćurlovca, koji je na svom terenu svladao drugoplasirano NK Rovišće rezultatom 2:0. Domaćini su odlično otvorili susret, budući da Josip Veljačić već u 21. minuti pogađa za vodstvo NK Omladinca. Iako su se gosti dobro borili, početkom nastavka, u 53. minuti sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač je Mihael Mihoković za povećanje vodstva. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su u NK Ćurlovcu ostala vrijedna tri boda kojima se i oni uključuju u borbu za naslov.

Na stadionu u Gudovcu domaća NK Lasta je dočekala sve opasniji NK Hajduk iz Hercegovca.
Nakon loše predstave u prošlom kolu u Velikim Zdencima, igrači NK Laste su pred svojim navijačima željeli pobjedu. Međutim, utakmica je krenula u posve drugom smjeru. Već u 3. minuti gostujući igrač Ivan Plantek zabija za rano vodstvo gostiju. Do kraja poluvremena, točnije, u 30. minuti Plantek zabija svoj drugi pogodak za povećanje vodstva. U nastavku susreta domaćini su uspješno odolijevali napadima gostiju iz Hercegovca sve do 78. minute, kada Filip Kožuhar pogađa za nedostižnih 0:3. Tada se domaća obrana potpuno raspala, te su o zadnjih 5 minuta susreta primili još dva pogotka. Prvo je u 86. minuti precizan bio Ivan Stankić, da bi samo dvije minute prije kraja susreta Lasta primila i peti pogodak, kojeg postiže trostruki strijelac Ivan Plantek za veliku pobjedu Hajduka od 0:5.

NK Dinamo iz Predavca u ovom je kolu ugostio pretposljednji NK Kamen iz Sirača. U ovom susretu domaćini su bili izraziti favoriti, budući da su u posljednjem kolu svladali NK Rovišće, ali ovoga puta se nisu previše iskazali, te je susret završio neodlučeno, 1:1. Dinamo je odlično otvorio, te već u 8. minuti Hrvoje Malčić zabija za 1:0. U nastavku susreta domaćini su se opustili, te gosti u 51. minuti dolaze do izjednačenja preko Roberta Čalića. Do kraja susreta Dinamo nije uspio realizirati svoje prilike, te je susret završio bez pobjednika.

Na krilima gostujuće pobijede u prošlom kolu kod Sirača, NK Bilo iz Velike Pisanice je ugostio NK Tomislav iz Bereka, te se očekivala pobjeda domaćina. Međutim, igrači NK Bilo odigrali su jako loše, te su gosti zasluženo odnijeli sva tri boda. Već u 16. minuti Ranko Kesić nakon brze akcije zabija za vodstvo gostiju. U nastavku domaćini nešto pokušavaju, ali ne uspijevaju zabiti, što im se osvetilo pred sam kraj susreta. Najprije je u 86. minuti Vedran Cvitković zabio za 0:2, a u sudačkoj nadoknadi Ranko Kesić zabija svoj drugi pogodak za sigurnu pobjedu Bereka. Opširnije izvješće sa ovog susreta pogledajte u priloženom videu.

U posljednjem susretu 18. Kola, posljednje plasirana bjelovarska NK Sloga dočekala je, u posljednje vrijeme sve bolju, NK Zdenku. Kao što se i očekivalo NK Zdenka je slavila, premda je do pobjede stigla teže od očekivanog. Tako su se domaćini dobro branili cijelo prvo poluvrijeme, da bi u nastavku gosti iz Velikih Zdenaca ubacili u brzinu više. U 61. minuti, najbolji pojedinac na utakmici Patrik Doqi pogađa za vodstvo gostiju, a u 74. isti igrač povisuje na konačnih 0:2. Ovom pobjedom NK Zdenka je došla do velika tri boda, te se približila na samo bod zaostatka za vodećom NK Čazmom. Na fotografijama pogledajte kako se igralo i navijalo u Bjelovaru.

Na tablici je i dalje prva NK Čazma, a drugi je NK Garić, s istim brojem bodova (36). Na  trećem mjestu je NK Rovišće, a na četvrtom mjestu je NK Zdenka koja ima 35 bodova kao i treći.  Josip Markešić iz NK Rovišća postigao je najviše golova njih 23, iza njega su Ivan Plantek iz NK Hajduka s 17 pogodaka te Boris Drlja iz NK Omladinaca i Kesić Ranko iz NK Tomislav koji su 15 puta tresli protivničku mrežu. Na listi strijelaca autogolova Tomislavu Varatu iz NK Daruvara i Josipu Dinjaru iz NK Bilo pridružio se i Jambor Goran iz NK Dinamo. Cijelu listu strijelaca pogledajte na kraju članka.