I. ŽNL BJELOVARSKO-BILOGORSKA – 19. KOLO

LASTA U BJELOVARU SLOŽILA SLOGI DEVET KOMADA

Ovaj vikend odigrane su utakmice 19. kola I. ŽNL BBŽ. Od šest odigranih utakmica dvije su završile pobjedom domaćih, a u tri su gosti uspjeli ostvariti pobjedu dok je jedna završila neriješenim rezultatom. Utakmica NK Rovišće – NK Daruvar odigrati će se sutra.

U nedjelju 20. travnja, na sam Uskrs odigrali su gotovo svi preostali susreti. U Siraču, domaći NK Kamen ugostio je do tada vodeću momčad lige, NK Čazmu. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, al početkom nastavka, u 53. minuti kapetan Čazme Marko Želimorski dovodi goste u vodstvo. Prednost gostiju trajala je jako kratko, te nakon samo dvije minute iz kaznenog udarca Valentino Fog izjednačuje rezultat i vraća stvari na početak, dok u 59. minuti slijedi potpuni preokret domaćina pogotkom Denisa Bisa. U nastavku su mreže mirovale, te je susret završio pobjedom Kamena 2:1.

Sve bolji NK Tomislav u Bereku je ugostio NK Dinamo iz Predavca. Susret je riješen već početkom prvog poluvremena. U 7.minuti Dejan Opačić dovodi goste u vodstvo iz kaznenog udarca. Samo nekoliko minuta kasnije, u 20. minuti svoj drugi pogodak postiže Dejan Opačić za, ispostavilo se, nedostižnu prednost NK Dinama.

U nedjelju je i posljednje plasirana NK Sloga, koja se je još davno pomirila sa posljednjim mjestom, ugostila NK Lastu iz Gudovca. Utakmica je odlično krenula za goste. Već u 10. minuti Roberto Bertić zabija za 0:1. U 20. minuti Dino Horvat povećava prednost Laste. Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli postići još 2 pogotka. Najprije je u 27. minuti pogodio Ivica Matić, dok u 45. minuti svoj drugi pogodak postiže Roberto Bertić. U nastavku Sloga nastavlja sa lošom igrom iz prvoga dijela te novi pogodak primaju u 58. minuti, a strijelac je ponovno Ivica Matić. Mario Jandrić pogađa za 0:6 u 66. minuti, a Ivan Jozić u 73. minuti za 0:7. Međutim, ni to nije bilo dovoljno gostima iz Gudovca, te su do kraja susreta Predrag Filić i Mateo Kozić zabili za konačni rezultat od nevjerojatnih 0:9. Na fotografijama pogledajte kako se igralo i navijalo u Bjelovaru.

U subotu 19. travnja prvu utakmicu 19. kola odigrali su domaćini NK Zdenka i gosti iz Velike Pisanice, NK Bilo. Domaćini su odlično ušli u utakmicu te u 28. minuti preko Samira Šopalovića dolaze u vodstvo. Do kraja poluvremena Zdenka je stigla i povećati prednost na 2:0 iz kaznenog udarca koji je realizirao Dalibor Rekavić. Početkom drugog poluvremena igralo se jako mirno, sve do 69. minute kada svoj drugi pogodak, a ukupno četvrti za Zdenku postiže Samir Šopalović. Do kraja susreta domaćini su samo potvrdili pobjedu pogotkom Danijela Gloca u 82. minuti susreta. Ovom pobjedom Zdenka je izbila na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Na videu pogledajte opširnije izvješće s ove utakmice.

Odličnu utakmicu odigrali su NK Garić i NK Omladinac na igralištu u Garešnici. Ovaj svojevrsni derbi kola bolje je otvorila ekipa gostiju, budući da već u 10. minuti Zoran Vujašković pogađa za prednost od 0:1. Međutim, Garić već do kraja poluvremena preokreće rezultat u svoju korist. Najprije u 30. minuti kapetan gostiju Božidar Vezmar pogađa za izjednačenje, a samo minuti prije kraja prvog poluvremena Vedran Zdjelar zabija za 2:1. Ni u drugom poluvremenu momčadi nisu posustajale, te smo vidjeli još tri pogotka. Najprije svoj drugi gol, izjednačujući za NK Omladinac u 62. minuti postiže Zoran Vujašković. Domaćin ponovno dolaze u prednost u 75. minuti pogotkom Antonia Mihatovića. Kada se već činilo da će domaćini mirno privesti utakmicu kraju i uzeti jako bitna tri boda, Boris Drlja u 81. minuti zabija za novo izjednačenje, a ujedno i konačan rezultat 3:3.

U Velikom Trojstvu domaćin NK Bilogorac dočekao je, u posljednje vrijeme odlični, NK Hajduk iz Hercegovca. Hajduk je uz odličnu igru pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu pogodcima Bernarda Briškia u 24. te Ivana Planteka u 30. minuti. U nastavku Hajduk je postigao još tri pogotka i tako potvrdio odličnu formu. U 57. minuti drugi pogodak postiže Ivan Plantek. Matej Žgela u 70. minuti zabija za 0:4, dok Mario Mlinarić u 89. minuti postavlja konačnih 0:5.

Na Uskrsni ponedjeljak, posljednju utakmicu 19. kola odigrali su NK Rovišće i HNK Daruvar. U ovom susretu Rovišću je pobjeda bila neophodna kako ne bi ispali iz utrke za naslov. Tako smo na igralištu u Rovišću vidjeli iznimno borbenu utakmicu, gdje su obje ekipe imale svoje šanse. Iako su obje ekipe ponudile odličan nogomet, mreže su mirovale sve do 89. minute kada kapetan Josip Markešić kapetanski pogađa za slavlje domaćina i nastavak mrtve trke za prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Da se radi o vrlo napetoj i neizvjesnoj sezoni pokazuje i stanje na tablici nakon odigranih 19. kola. NK Čazma koja je prošlo kolo bila prva sada je na četvrtom mjestu, a na prvo je izbila NK Zdenka. Na drugom mjestu je NK Rovišće koje ima isti broj bodova kao i NK Zdenka. Na trećem mjestu je NK Garić koji za prvim i drugim mjestom zaostaje samo za jedan bod, dok četvrta NK Čazma zaostaje za dva boda. NK Omladinac na petom mjestu ia četiri boda manje, NK Hajduk na šestom mjestu pet bodova manje, dok sedmi NK Dinamo za prvim zaostaje za sedam bodova. Na dnu je situacija jasna samo za posljednje mjesto, zadnja je NK Sloga.

LISTA STRIJELACA I ŽNL

Josip Markešić iz NK Rovišća postigao je najviše golova njih 23, iza njega su Ivan Plantek iz NK Hajduka s 17 pogodaka te Boris Drlja iz NK Omladinaca i Kesić Ranko iz NK Tomislav koji su 15 puta tresli protivničku mrežu. Na listi strijelaca autogolova Tomislavu Varatu iz NK Daruvara i Josipu Dinjaru iz NK Bilo pridružio se i Jambor Goran iz NK Dinamo.